Sazenice obecně

Hlavním cílem je spokojenost zákazníků s vysokou kvalitou sazenic. Sazenice jahodníku množíme v podmínkách České republiky. Pouze stáleplodící odrůdy, které se v našich podmínkách množit nedají, dovážíme od množitelů z Holandska.Zaměřujeme se na množení velkoplodých jednouplodících odrůd.Vybíráme pouze osvědčené odrůdy, které zaručují vysokou plodnost a vynikající chuť plodů a jsou vhodné pro široké uplatnění v našich klimatických podmínkách a nenáročné na pěstování.
Při množení klademe důraz na zdravotní stav porostu a při následném třídění na kořenový systém a sílu kořenového krčku.
Kořenový krček musí mít v průměru min. 15mm a taková sazenice při jarní výsadbě v březnu poskytne již v červnu významnou úrodu. Jen zdravá a silná sazenice je schopna kvalitních výnosů.
Nabízené sazenice jsou množeny ve stupni C1 a C2. Kvalita množitelských porostů je kontrolována třikrát v roce státní institucí ÚKZÚZ Brno a Státní rostlinolékařskou společností. Sadbu rozdělujeme na čerstvou zelenou, chlazenou tzv. frigo a kontejnerovanou v multiplatech nebo závěsných nádobách.

EXPEDICE A PRODEJ SAZENIC

Odběr sazenic je možný osobně nebo poštou na dobírku. Výjimkou jsou sazenice kontejnerované, které jsou pouze k osobnímu odběru.

Zásilkový obchod: sazenice posíláme poštou na dobírku obchodním balíkem a profi balíkem. Poštovné je dáno sazebníky pošty a činí 150,- Kč. sazenice jsou ve svazcích po 10 kusech. Kořínky sazenic se před posláním máčí do vlhkého substrátu, takže dojdou čerstvé. Popis odrůd s podrobným postupem při výsadbě je součástí každé zásilky.

Osobní odběr je možný v prodejně ve Vraňanech od března do září denně od 8hod do 18hod. Vaši osobní návštěvu jen vítáme. Objednávky přijímáme po celý rok všemi dostupnými a pro Vás nejsnazšími možnostmi – tel., sms, E-mail a korespondence.

Stáhněte si ceník jahodníku pro rok 2014

Děkujeme všem zákazníkům a přejeme mnoho pěstitelských úspěchů.